Traumerholung

nur an einem breiten, weißen Strand

Unsere Erholungsheime

 

 

 

Wakacje z niemowlakiem

Wakacje z niemowlakiem - praktyczne porady

Narodziny dziecka to wydarzenie, któremu towarzyszy wiele skrajnych emocji. Z jednej strony jest to radość, z drugiej strach przed czekającymi całą rodzinę zmianami. Choć wielu młodym, zmęczonym rodzicom przydałby się wtedy odpoczynek, najczęściej rezygnują oni z wyjazdu na urlop. My chcemy jednak przekonać Cię, że wcale nie jest to konieczne, a wakacje z niemowlakiem mogą być naprawdę udane!

Planowanie - czy na pewno klucz do sukcesu?

Większość poradników dotyczących wakacji zaczyna się od stwierdzenia, że podstawą jest dobre zaplanowanie urlopu. Absolutnie nie zamierzamy z tym polemizować, pragniemy jednak zwrócić uwagę na inny aspekt. Podróżując z maluszkiem, należy przygotować się na nieprzewidywalne. Przy wyjazdach z niemowlakami zawsze warto uwzględnić zapas czasowy, czy też wziąć więcej ubranek. Nie ma też sensu stresować się, jeśli nie wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Pakując się, pamiętaj, że na miejscu możesz nie mieć dostępu do pralki czy też sterylizatora do butelek. Jest to też dobry moment, by zaopatrzyć się w łóżeczko turystyczne, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Starsze niemowlaki z pewnością będą też chciały mieć w obcym miejscu swoją ulubioną zabawkę, nie zapomnij więc jej ze sobą zabrać.

Podróż - jak ją przetrwać?

Jeśli masz taką możliwość, wybierz się w podróż samochodem. Koniecznie przewoź dziecko w bezpiecznym foteliku. Rób też częste przerwy. Ze względu na wpływ pozycji w foteliku na kręgosłup, nie zaleca się, by maluszek przebywał w nim dłużej niż 2 h. Wyjazd najlepiej rozpocząć wcześnie rano. Wtedy można spodziewać się nieco chłodniejszej temperatury, więc nie naraża się dziecka na przegrzanie. Pamiętaj też o karmieniu i przewijaniu pociechy podczas postojów. W miarę możliwości staraj się też trzymać rytmu dnia niemowlaka zarówno podczas samej podróży, jak i pobytu na miejscu. Nie jest to łatwe, ale sprawia, że wakacje z niemowlakiem są dla niego o wiele mniejszym źródłem stresu.

Gdzie na wakacje z niemowlakiem, by było Wam wygodnie? 

Na wakacje z niemowlakiem możesz pojechać nad morze, w góry, a nawet za granicę. Warto jednak, by było to miejsce, gdzie uda się dużo spacerować. Wyjazd nad Bałtyk ma dodatkowo aspekt prozdrowotny. Maluszek może bowiem wdychać dobroczynny jod. Najważniejszy jest wybór samego ośrodka. Idealną opcją są domki takie jak ośrodek Bryza Domki Lubiatowo i Kopalino Domki. Domek daje o wiele więcej prywatności niż pobyt w hotelu. Co jeszcze istotniejsze, znajduje się tam aneks kuchenny ułatwiający przygotowywanie posiłków. Ośrodek Bryza to również miejsce położone wśród malowniczych terenów zielonych. Panują więc tam wręcz idealne warunki na wakacje z niemowlakiem czy też ze starszym dzieckiem! Zarezerwuj pobyt i przekonaj się, jak dużo radości może dawać wspólny rodzinny wypoczynek.