Traumerholung

nur an einem breiten, weißen Strand

Unsere Erholungsheime

 

 

 

Wakacje z psem

Wakacje z psem - jak się przygotować?

Wyjazd na urlop nie musi oznaczać rozstania z ukochanym pupilem. Coraz więcej miejsc noclegowych zezwala na pobyt zwierząt domowych. W jaki sposób przygotować się do takiego wyjazdu, aby wakacje z psem były dla całej rodziny źródłem radości, a nie stresu? Skorzystaj z naszych niezawodnych sposobów!

Przygotowanie psa do podróży

Przygotowania warto rozpocząć na długo przed planowanym terminem wyjazdu. Przede wszystkim, warto z rozwagą wybrać miejsce, do jakiego się udamy. Czy w okolicy są pensjonaty przyjmujące zwierzęta? Jak długo jedzie się w dane miejsce? Czy będą tam plażę dla psów lub atrakcje turystyczne, do których można wejść z czworonogiem? To ważne pytania, które należy sobie zadać, wybierając cel podróży. Przed wyjazdem warto też sprawdzić stan zdrowia pupila i uzupełnić ewentualne brakujące szczepienia. Jeśli pies nigdy dotąd nie przemieszczał się żadnym środkiem transportu, najlepiej wcześniej przetestować, jak znosi podróże samochodem czy pociągiem. Dzięki temu zmniejszy się prawdopodobieństwo nieprzyjemnych niespodzianek w trasie.

Podróż z psem samochodem lub pociągiem

Wybierając się w podróż z psem, należy zadbać o komfort i bezpieczeństwo zarówno pupila, jak i pozostałych pasażerów. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w specjalny transporter lub klatkę. W przypadku przewożenia psa bezpośrednio na siedzeniu auta, tapicerkę warto zabezpieczyć specjalną matą. Inne przydatne w podróży akcesoria to składane miski, specjalne pasy, apteczka, mokre ręczniki oraz oczywiście zapas wody. Warto dbać o to, aby jazda odbywała się spokojnie, bez gwałtownych hamowań. Podczas postojów można podawać zwierzęciu wodę, jednak nie powinno się w trakcie podróży lub bezpośrednio przed drogą go karmić. Przewóz psów umożliwiają też linie kolejowe. Dla psa należy zakupić bilet, a podczas podróży brać pod uwagę komfort współpasażerów. Mogą oni poprosić o założeniu psu kagańca, co też każdy właściciel powinien uszanować.

Wakacje z psem nad morzem

Jak już wspomnieliśmy, na miejscu podstawą jest wybór takiego ośrodka, który akceptuje zwierzęta. Nad morzem jest to m.in. kompleks Bryza Lubiatowo Domki. Wypoczynek na plaży z psem również jest możliwy. Trzeba jednak upewnić się, że na dany teren wolno wejść z czworonogiem. Pamiętaj, by na plaży mieć ze sobą wodę - ta w morzu nie nadaje się do picia. Nie wszystkie psy lubią też kąpiele. Nawet gdy Twój pupil za nimi przepada, nie powinien rozgrzany wskakiwać do zimnej wody. Może to skończyć się szokiem termicznym. Jeśli jednak zachowasz wszystkie niezbędne zasady bezpieczeństwa zarówno sama podróż, jak i wakacje z psem będą źródłem radości i pięknych wspomnień!